Wczasy nad morzem

Wczasy nad morzem

Dlaczego polskie wybrzeże od dawna cieszy się tak dużą popularnością, nie tylko wśród rodzimych turystów, ale również wśród urlopowiczów zza granicy? Składa się na to wiele czynników, które sprawiają, że polskie kurorty nadmorskie są magnesem dla wczasowiczów. Potwierdzeniem tego są chociażby rezerwacje miejsc noclegowych na długo przed nadchodzącym sezonem i sukcesywnie rosnące ceny zarówno bazy noclegowej, jak i ceny w nadmorskich restauracjach, barach czy centrach rozrywki. Mimo tego, chętnych na wypoczynek nad polskim morzem nie brakuje, a wręcz przeciwnie - wciąż przybywa. Dlaczego tak się dzieje?

Polskie plaże mają niezwykły klimat.
Szerokie piaszczyste przestrzenie otulone są zazwyczaj malowniczym pasem zalesionych wydm. Barwa piasku doskonale harmonizuje ze szmaragdowym odcieniem wody w Bałtyku. W ten krajobraz idealnie wpisują się często spotykane na polskich plażach kolorowe kutry rybackie oraz palisady falochronów. Ponadto często zdarzają się mola i pomosty oraz porty. Dla takich widoków warto przejechać setki kilometrów.
Mimo, że pogoda na polskim wybrzeżu bywa kapryśna, nie zniechęca to turystów. Wszystko dlatego, że nadbałtyckie kurorty wczasowe dysponują doskonale rozwiniętą infrastrukturą i oferują dla przyjezdnych mnóstwo atrakcji poza plażowaniem i kąpielami w morzu.
Mnogość restauracji, barów i smażalni ryb, do tego salony gier i zabaw, wesołe miasteczka, aquaparki i inne centra rozrywki zapewniają dobrą zabawę dzieciom i dorosłym, niezależnie od pogody. Do tego dochodzą okoliczne atrakcje Pomorza, np. często spotykane ruiny zamków, wieże widokowe, pojezierza i wiele innych.

Czyste powietrze i duża dawka jodu to kusząca opcja dla kuracjuszy chętnie korzystających z nadmorskich uzdrowisk i sanatoriów.
Wieczorne spacery brzegiem morza, zachody słońca na plaży to z kolei propozycja nie do odrzucenia dla wszystkich romantyków.

Jak widać, polskie wybrzeże oferuje wiele możliwości dla każdego, nic więc dziwnego, że popularność naszych nadbałtyckich miejscowości ciągle rośnie.