Atrakcje Pomorza

Czy można jechać nad polskie morze... niekoniecznie nad morze? Okazuje się, że można. Oczywiście nie warto zupełnie rezygnować z błogiego plażowania i zażywania kąpieli morskich, jednak aby nieco urozmaicić sobie urlop lub kiedy pogoda nie sprzyja opalaniu się, polskie wybrzeże daje nam mnóstwo innych możliwości ciekawego spędzenia czasu wolnego, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przede wszystkim warto zainteresować się historyczną stroną polskich miast i wsi, która jest niezwykle bogata i bardzo interesująca. W znanych miejscowościach nadbałtyckich oraz w ich sąsiedztwie znajdują się jedne z najbardziej znanych i okazałych zabytków naszej kultury.
Do niezwykle atrakcyjnych miejsc z pewnością zaliczają się zamki, pałace i dwory. W wielu miastach znajdziemy dobrze zachowane tego typu budowle udostępnione do zwiedzania lub tez ich tajemnicze i nieco romantyczne ruiny. Do najsłynniejszych należy zamek krzyżacki w Malborku. Z tego samego okresu historycznego pochodzą zamki w Lęborku i Bytowie. Poza zamkami krzyżackimi, popularny jest również szlak zamków Książąt Pomorskich. Obiekty tego typy znajdują się np. w Darłowie czy Słupsku. Zabytki historyczne to również katedry i kościoły, takie jak np. słynna Bazylika Mariacka w Gdańsku. Pozostając przy temacie historii, w niemal każdej większej miejscowości znajdziemy ciekawe muzea czy galerie sztuki. Jeśli preferujemy mocniejsze wrażenia, warto zainteresować się możliwościami uprawiania różnego rodzaju sportów, których wachlarz nad morzem jest ogromny.
Począwszy od windsurfingu, przez żeglarstwo, kajakarstwo, któremu sprzyja mnogość okolicznych jezior, po kolarstwo, a nawet... snowboard! Na Pomorzu coraz bardziej popularne są bowiem właśnie stoki narciarskie. Dla amatorów bardziej tradycyjnych rozrywek idealne będą atrakcje, takie jak kina, salony gier czy aquaparki. Melomanów powinny zainteresować liczne festiwale muzyczne organizowane w wielu nadmorskich miejscowościach w Polsce, np. w Gdyni, Mielnie czy Kołobrzegu. Coś dla siebie znajdą tu wielbiciele rocka, muzyki alternatywnej czy tanecznej.
Jadąc nad polskie morze nie powinniśmy bać się nudy i złej pogody, zawsze bowiem czekają tam na nas inne atrakcje poza piaskiem, woda i słońcem.