Dabki

Polskie wybrzeże od wieków przyciąga turystów. Piękne, piaszczyste plaże i szmaragdowe wody Bałtyku stanowią atrakcyjny cel dla urlopowiczów z kraju i zza granicy. Niektórzy wybierają miejsca bardzo znane, takie jak Sopot czy Międzyzdroje, inni preferują mniejsze, bardziej kameralne, ale równie ciekawe miejscowości. Obecnie niemal wszystkie nadmorskie miasteczka wykorzystują swój turystyczny potencjał i przeżywają intensywny rozwój, na czym zyskują urlopowicze. Przykładem takiego procesu są Dąbki, malowniczo położone na Pomorzu Zachodnim.
Ta niewielka miejscowość posiada wszystkie cechy kameralnego, nadmorskiego kurortu. Zlokalizowana jest na wąskim pasie lądu pomiędzy morzem i szerokim pasem zalesionych wydm a jeziorem Bukowo. Takie usytuowanie nadaje Dąbkom niesamowity charakter i klimat wpływający korzystnie na zdrowie, stąd Dąbki stanowią atrakcyjne uzdrowisko z popularnymi sanatoriami. Bliskość jeziora przyciąga wielu turystów, zwłaszcza amatorów windsurfingu. Warunki do uprawiania tego sportu zarówno na jeziorze Bukowo, jak i na otwartym morzu, są doskonałe. Nie bez znaczenia jest fakt, że oba akweny połączone są ze sobą kanałem. Jezioro i wspomniany kanał przyciągają również miłośników wędkarstwa. Ponadto na brzegu jeziora, tuż przy głównej ulicy Dąbek, znajduje się specjalnie wydzielona plaża ciesząca się popularnością nie tylko wtedy, gdy warunki nad morzem nie sprzyjają plażowaniu i kąpielom.
Plaże w Dąbkach to kwintesencja polskich kurortów nadmorskich. Szeroki, piaszczysty pas, malownicze falochrony, specjalne pomosty nad wydmami - to wszystko przypomina klimat wczasów z dawnych lat. Jednakże Dąbki idą też z duchem czasu i za sprawą szybkiego rozwoju infrastruktury coraz bardziej przypominają najsłynniejsze polskie miejscowości wczasowe.

Baza noclegowa nieprzerwanie się rozwija, powstają coraz to nowsze hotele, pensjonaty, sanatoria, a także domki wczasowe.
Restauracje, bary, a przede wszystkim smażalnie ryb wyrastają jak po deszczu. Powstają centra rozrywki dla dorosłych i dzieci, a kramy z pamiątkami można spotkać co krok. To wszystko czyni Dąbki miejscowością niezwykle atrakcyjną.

Atutem tej miejscowości jest również bliskie sąsiedztwo Darłowa - bardzo znanego polskiego kurortu wczasowego. Port w Darłowie czy aquapark w Darłówku to tylko jedne z wielu atrakcji chętnie odwiedzanych przez okolicznych turystów.

Nic więc dziwnego, że za sprawą tak wyjątkowej lokalizacji i klimatu, Dąbki wyrastają na coraz bardziej popularny kurort nadmorski w Polsce.