Idealne miejsce na urlop

Idealny urlop zależy od wielu czynników. Ważne jest towarzystwo, atrakcje czy atmosfera. Ale sprawą najważniejszą jest przede wszystkim miejsce. W Polsce najpopularniejsze są dwa główne kierunki, tj. góry i morze i to właśnie na zwolenników tych dwóch lokalizacji dzieli się większość turystów. Co jest lepsze, wczasy w górach czy nad morzem? Oczywiście jest to kwestia indywidualna.
Każde z tych miejsc ma zarówno zalety, jak i wady. Przewagę kurortom górskim daje fakt, że urlop w górach jest równie atrakcyjny latem, jak i zimą. Obecnie pobyt nad morzem poza sezonem uprzyjemniają różnego rodzaju ośrodki SPA, jednak to właśnie góry są głównym celem wyjazdów turystycznych zimą. Wciąż przybywa miłośników sportów zimowych, a nigdzie nie ma takich warunków i takiej atmosfery do uprawiania narciarstwa czy snowboardu, jak właśnie w górach. Lato z kolei wielu turystom kojarzy się nieodmiennie z wczasami nad morzem.
Nie bez powodu to Zakopane jest zwane zimową stolicą Polski, a Sopot - stolicą letnią. Plażowanie, morskie kąpiele, opalanie się - to zajęcia, którym najchętniej oddajemy się w czasie miesiąców letnich. Przeszkodą może być jedynie pogoda, która w Polsce, zarówno w górach, jak i nad morzem, bywa bardzo kapryśna. Na to też są sposoby. Obecnie większość bardziej popularnych miejscowości wczasowych, i nadbałtyckich, i górskich, oferuje wiele możliwości ciekawego spędzania czasu bez względu na warunki atmosferyczne. Aquaparki, bawialnie dla dzieci, centra handlowe, restauracje, kina, muzea, galerie sztuki... jest w czym wybierać. Ciężko więc obiektywnie stwierdzić, gdzie urlop będzie bardziej udany. Rezerwując noclegi powinniśmy kierować się tym, gdzie lepiej się czujemy - czy bardziej fascynują nas szczyty, przełęcze i górskie hale, czy też serce bije nam szybciej na widok zachodu słońca na plaży.